Technologie

Ruby

Naším nástrojem pro tvorbu aplikací je převážně objektově orientovaný jazyk Ruby. Výhodou tohoto jazyka je fakt, že vše je objekt. Ruby je flexibilní, open-source a zdarma. Doplňkově také pracujeme s PHP.

Ruby On Rails

Pro tvorbu webových aplikací (a nejen jich) používáme framework Ruby on Rails. Jak z názvu vyplývá, je postaven na jazyce Ruby. Framework obsahuje všechny základní nástroje potřebné pro komplexní fungování webu. Základem je architektura model-view-controller, má podporu pro automatizované testování, obsahuje generátory kódu (scaffolding) a konzoli pro interaktivní práci s aplikací. Sílu a kouzlo Ruby on Rails používají například společnosti jako je Apple, Oakley, The New York Times, Twitter, Electronic Arts, Github nebo Yellow Pages.

HAML, SASS, jQuery


Abychom mohli rychleji a efektivněji tvořit aplikace, používáme spolu s Ruby on Rails nástroje HAML,SASS a jQuery. HAML nám umožňuje psát přehlednější kód, SASS nám umožňuje psát efektivněji a přehledněji CSS styly. Javascriptová knihovna jQuery usnadňuje práci s javascriptem, zlepšuje interakci s ajaxem, HTML prvky a zjednodušuje tvorbu efektů na webu. Na javascriptové knihovně je založena spoustu open-source projektů, které usnadňují implementaci funkčních prvků webu.

Spree

Pro stavbu menších e-commerce a e-shop projektů používáme technologii Spree. Spree přináší možnost mít okamžitě funkční procesy administrace, plnění zboží, nakupování a správy objednávek. Toto řešení umožňuje soustředit se pouze na grafickou stránku a na vývoj konkretních klientských požadavků. Spree je open-source a v současné době ho vyvíjí přes 35 developerů. Spree je neustále zdokonalováno komunitou a přitom otevřené pro jakékoliv úpravy na přání zákazníka.